QFCI - Mica

Variant:

Konstruksjon Fiber

Fibertype
MM eller SM
Fargekode fiber
1 - Blå
2 - Orange
3 - Grønn
4 - Brun
5 - Grå
6 - Hvit
7 - Rød
8 - Sort
9 - Gul
10 - Lilla
11 - Rosa
12 -Turkis
Fiberrør
Løs kledning
Fargerkode fiberrør
1 - Blå
2 - Orange
3 - Grønn
4 - Brun
Passive rør - Sort
Brannbarriere
Mica tape
på hvert rør
Strekkelement
Forsterket glassfibergarn (WB)
(vannblokkering)
Mellomkappe
Sort
HFFH materiale
Armering
Galvanisert stålwirefletting
Kappe
Sort
SHF1
UV-bestandig
Diameter
15,0 ± 0,5 [mm]

Tekniske data fiber

Temperaturområde
-40 – +70 [°C]
Temperaturområde v/inst.
-10 – +70 [°C]
Temperaturområde lagring
-40 – +70 [C°]
Strekkstyrke
500 [N] (v/drift)  1500 [N] (v/inst.) i hht.  IEC 60794-1-21 E1
Bruddlast
3000
[N/10cm]
,  (IEC 60749-1-21 E3)
Slagfast
5
[ J ]
,  (IEC 60749-21 E4)
Bøyeradius
20
[x ytre diam]
,  (IEC 60749-1-21 E11)

Normer

Halogenfri, max korrosive og giftige gasser
IEC 60754-1, 2
Materialegenskaper, isolasjon og kappe
NEK TS 606 F1
og
NEK 606 F1
Flammehemmet
IEC 60332-1
Brannhemmet
IEC 60332-3-22 Cat.A
Brannsikker
IEC 60331-25
(90min @ 750°C)
Olje- drivstoff og hydrokarbonbestandig
Mineral olje: IRM 902 (IEC60811-2-1) 4h @ 70°C
Diesel:  IRM 903 (IEC60811-2-1) 4h @ 70°C
Røykutvikling
IEC 61034-1, -2
Sertifisering
DNV-GL

Fiber data

Egenskaper MM 62.5 OM1 MM 50 OM2 MM 50 OM3 MM 50 OM4
Core Diameter 62,5 ± 2.5 μm 50 ± 2.5 μm 50 ± 2.5 μm 50 ± 2.5 μm
Core non-circularity < 5% < 5% < 5% < 5%
Cladding diameter 125 ± 1.0 μm 125 ± 1.0 μm 125 ± 1.0 μm 125 ± 1.0 μm
Coating diameter 242 ± 5 μm 242 ± 5 μm 242 ± 5 μm 242 ± 5 μm
Cladding non-circularity <0.7% <0.7% <0.7% <0.7%
Core/Cladding concentricity error <1 μm <1 μm <1 μm <1 μm
Coating/cladding concentricity error <10 μm <6 μm <6 μm <6 μm
Numerical Aperture 0.275 ± 0.015 μm 0.200 ± 0.015 μm 0.200 ± 0.015 μm 0.200 ± 0.015 μm
Attenuation @ 850 nm <3.50 db/km <2.89 dB/km <2.89 dB/km <2.89 dB/km
Attenuation @1300 nm <1.00 dB/km <0.80 dB/km <0.80 dB/km <0.80 dB/km
Bandwidth @ 850 nm >200 MHz*km >500 MHz*km >1500 MHz*km >3500 MHz*km
Bandwidth @ 1300 nm >500 MHz*km >500 MHz*km >500 MHz*km >500 MHz*km
Effective Modal Bandwidth (EMB)@ 850 nm - - >2000 MHz*km >4700 MHz*km
Fibre capacity 10GBase-SR 33 m 83 m 300 m 550 m
Fibre cap. 40GBase-SR4/100BaseRS10 274 m 600 m 1000 m 1100 m
Fibre cap. 40GBase-SR4/100BaseRS10 - - 140 m 170 m
Proof test >100kpsi >100kpsi >100kpsi >100kpsi
Egenskaper SMR ITU-T G652D SMR ITU-T G657A SMR ITU-T G657B SMR NZD ITU-T G655.E
Mode field Diameter @ 1310 nm 9,0±0,4 μm 9,0±0,4 μm 9,0±0,4 μm -
Mode field Diameter @ 1550 nm 10,1±0,5μm 10,1±0,5μm 9,9±0,5μm 9,2±0,5μm
Cladding diameter 125±0,7µm 125±0,7µm 125±0,7µm 125±1,0µm
Coating diameter 242±7 μm 242±7 μm 242±7 μm 242±7 μm
Cladding non-circularity ≤ 0,7 % ≤ 0,7 % ≤ 0,7 % ≤ 0,7 %
Core/Cladding concentricity error ≤ 0,5 μm ≤ 0,5 μm ≤ 0,5 μm ≤ 0,5 μm
Coating/cladding concentricity error ≤ 12 μm ≤ 12 μm ≤ 12 μm ≤ 12 μm
Cable Cut off wavelength ≤ 1260 nm ≤ 1260 nm ≤ 1260 nm ≤ 1300 nm
Zero dispersion wavelength (λ0) 1300-1322 μm 1300-1322 μm 1300-1324 μm 1440 μm
Dispersion slope (S0) @ (λ0) ≤ 0,090 ps/(nm² * km) ≤ 0,090 ps/(nm² * km) ≤ 0,092 ps/(nm² * km) -
Chromatic dispersion @ 1285 – 1330 nm ≤ 3,5 ps/(nm * km) ≤ 3,5 ps/(nm * km) - -
Chromatic dispersion @ 1550 nm ≤ 18 ps /(nm * km) ≤ 18 ps /(nm * km) - -
Chromatic dispersion @ 1625 nm ≤ 22 ps/(nm * km) ≤ 22 ps/(nm * km) - -
Chromatic dispersion @ 1565 – 1625 nm - - - 5,5 ÷ 10 ps/(nm * km)
Chromatic dispersion @ 1565 – 1625 nm - - - 7,5 ÷ 13,8 ps/(nm * km)
PMD @ 1550 nm ≤ 0,1 ps/√ km ≤ 0,1 ps/√ km ≤ 0,1 ps/√ km ≤ 0,2 ps/√ km
Attenuation @ 1310 nm ≤ 0,35 dB/km ≤ 0,35 dB/km ≤ 0,35 dB/km ≤ 0,40 dB/km
Attenuation @ 1383nm ≤ 0,35 dB/km ≤ 0,35 dB/km ≤ 0,35 dB/km ≤ 1,0 dB/km
Attenuation @ 1550 nm ≤ 0,25 dB/km ≤ 0,25 dB/km ≤ 0,25 dB/km ≤ 0,25 dB/km
Attenuation @ 1625 nm ≤ 0,28 dB/km ≤ 0,28 dB/km ≤ 0,28 dB/km ≤ 0,28 dB/km
Attenuation with bending:
Mandreal Radius 15mm @1550 10 turns - ≤ 0,25 dB ≤ 0,03 dB -
Mandreal Radius 15mm @1625 10 turns - ≤ 1,0 dB ≤ 1,0 dB -
Mandreal Radius 10mm @1550 1 turn - ≤ 0,75 dB ≤ 0,1 dB -
Mandreal Radius 10mm @1625 1 turn - ≤ 1,5 dB ≤ 0,2 dB -
Mandreal Radius 7,5mm @1550 1 turn - - ≤ 0,5dB -
Mandreal Radius 7,5mm @1625 1 turn - - ≤ 1,0dB -
Proof test ≥ 100 kpsi ≥ 100 kpsi ≥ 100 kpsi ≥ 100 kpsi