QFAI UNI

QFAI UNI

Variant:

Robust fiber kabel beregnet for krevende miljøer innen skip- og offshore, men også for installasjoner i land. For LAN og WAN installasjoner og innen telekommunikasjon og dataoverøring. Kabelen er UV bestandig, inneholder ikke metall, og er sikker mot gnagere. Funksjonssikker i 90 min. i en eventuell brannsituasjon. Kan forlegges sammen med kraftkabel da den ikke påvirkes av elektromagnetiske felt.

Konstruksjon Fiber

Rør for fibre
Løs kledning fettfylt PBTP rør,  3,5 mm
Fargekode fiber
1- Natural    
2- Rød
3- Grønn
4- Gul
5- Brun
6- Blå
7- Fiolett
8- Oransje
9- Grå
10- Hvit
11- Sort
12- Rosa
13- Turkis
14- Rød (m/sorte ringer)
15- Grønn  (m/sorte ringer)
16-  Gul  (m/sorte ringer)
17- Brun (m/sorte ringer)
18- Blå (m/sorte ringer)
19- Fiolett (m/sorte ringer)
20- Oransje (m/sorte ringer)
21- Grå (m/sorte ringer)
22- Hvit (m/sorte ringer)
23- Rosa (m/sorte ringer)
24- Turkis (m/hvite ringer)
Brannbarriere
Mica tape
Armering
E-glass
Kappe
Oransje eller rød, SHF1 UV-bestndig
Diameter
9,5 [mm]
Vekt
95 [kg/km]

Tekniske data fiber

Temperaturområde
-40 – +70 [°C]
Temperaturområde v/inst.
-5 – +50 [°C]
Strekkstyrke
3200
[N]
IEC 60794-1-2 E1
Bruddlast
3200
[N/10cm]
IEC 60794-1-2 E3
Slagfast
10
[ J ]
Bøyeradius
10
[x ytre diam]
IEC 60794-1-2 E11A
Bøyeradius fleksibel
15
[x ytre diam.]

Normer

Halogenfri, max korrosive og giftige gasser
<0,3% målt i henhold til IEC 60754-1,2
Flammehemmet
IEC 60332-1-2
Brannhemmet
IEC 60332-3-22
Brannsikker
IEC 60331-25
Røykutvikling
IEC 61034-1, -2
Tester og materiale
Integritetstest IEC 60331-11 / 
IEC 60331-25 (1000 ° C, 90 min.)
maks endring demping 2,0 dB

Integritetstest EN 50200 (842 ° C, 90 min.)
maks endring demping 2,0 dB

Brannbelastning: 1,03 MJ / m
UV-bestandig
ASTM G 154
IEC 60068-2-5
Sertifisering
DNV-GL

Fiber data

Egenskaper MM 62.5 OM1 MM 50 OM2 MM 50 OM3 MM 50 OM4
Core Diameter 62.5 ± 2.5 μm 50 ± 2.5 μm 50 ± 2.5 μm 50 ± 2.5 μm
Core non-circularity < 5% < 5% < 5% < 5%
Cladding diameter 125 ± 1.0 μm 125 ± 1.0 μm 125 ± 1.0 μm 125 ± 1.0 μm
Coating diameter 242 ± 5 μm 242 ± 5 μm 242 ± 5 μm 242 ± 5 μm
Cladding non-circularity <0.7% <0.7% <0.7% <0.7%
Core/Cladding concentricity error <1 μm <1 μm <1 μm <1 μm
Coating/cladding concentricity error <10 μm <6 μm <6 μm <6 μm
Numerical Aperture 0.275 ± 0.015 μm 0.275 ± 0.015 μm 0.275 ± 0.015 μm 0.275 ± 0.015 μm
Attenuation @ 850 nm <3.50 db/km <2.89 dB/km <2.89 dB/km <2.89 dB/km
Attenuation @1300 nm <1.00 dB/km <0.80 dB/km <0 <0.80 dB/km <0 <0.80 dB/km <0
Bandwidth @ 850 nm >200 MHz*km >500 MHz*km >1500 MHz*km >3500 MHz*km
Bandwidth @ 1300 nm >500 MHz*km >500 MHz*km >500 MHz*km >500 MHz*km
Effective Modal Bandwidth (EMB)@ 850 nm - - >2000 MHz*km >4700 MHz*km
Fibre capacity 10GBase-SR 33 m 83 m 300 m 550 m
Fibre capacity 1GBase-SR 274 m 600 m 1000 m 1100 m
Fibre cap. 40GBase-SR4/100BaseRS10 - - 140 m 170 m
Proof test >100kpsi >100kpsi >100kpsi >100kpsi
Egenskaper SMR ITU-T G652D SMR ITU-T G657A SMR ITU-T G657B SMR NZD ITU-T G655.E
Mode field Diameter @ 1310 nm 9,0±0,4 μm 9,0±0,4 μm 9,0±0,4 μm -
Mode field Diameter @ 1550 nm 10,1±0,5μm 10,1±0,5μm 9,9±0,5μm 9,2±0,5μm
Cladding diameter 125±0,7µm 125±0,7µm 125±0,7µm 125±1,0µm
Coating diameter 242±7 μm 242±7 μm 242±7 μm 242±7 μm
Cladding non-circularity ≤ 0,7 % ≤ 0,7 % ≤ 0,7 % ≤ 0,7 %
Core/Cladding concentricity error ≤ 0,5 μm ≤ 0,5 μm ≤ 0,5 μm ≤ 0,5 μm
Coating/cladding concentricity error ≤ 12 μm ≤ 12 μm ≤ 12 μm ≤ 12 μm
Cable Cut off wavelength ≤ 1260 nm ≤ 1260 nm ≤ 1260 nm ≤ 1300 nm
Zero dispersion wavelength (λ ) 1300-1322 μm 1300-1322 μm 1300-1322 μm 1440 μm
Dispersion slope (S ) @ (λ ) ≤ 0,090 ps/(nm² * km) ≤ 0,090 ps/(nm² * km) ≤ 0,092 ps/(nm² * km) -
Chromatic dispersion @ 1285- 1330 nm ≤ 3,5 ps/(nm * km) ≤ 3,5 ps/(nm * km) - -
Chromatic dispersion @ 1550 nm ≤ 18 ps /(nm * km) ≤ 18 ps /(nm * km) - -
Chromatic dispersion @ 1625 nm ≤ 22 ps/(nm * km) ≤ 22 ps/(nm * km) - -
Chromatic dispersion @ 1530- 1565 nm - - - 5,5 - 10 ps/(nm * km)
Chromatic dispersion @ 1565- 1625 nm - - - 5,5 - 10 ps/(nm * km)
PMD @ 1550 nm ≤ 0,1 ps/√ km ≤ 0,1 ps/√ km ≤ 0,1 ps/√ km ≤ 0,2 ps/√ km
Attenuation @ 1310 nm ≤ 0,35 dB/km ≤ 0,35 dB/km ≤ 0,35 dB/km ≤ 0,40 dB/km
Attenuation @ 1383nm ≤ 0,35 dB/km ≤ 0,35 dB/km ≤ 0,35 dB/km ≤ 0,40 dB/km
Attenuation @ 1550 nm ≤ 0,25 dB/km ≤ 0,25 dB/km ≤ 0,25 dB/km ≤ 0,25 dB/km
Attenuation @ 1625 nm ≤ 0,28 dB/km ≤ 0,28 dB/km ≤ 0,28 dB/km ≤ 0,28 dB/km
Attenuation with bending:
Mandreal Radius 15mm @1550 10 turns - ≤ 0,25 dB ≤ 0,03 dB -
Mandreal Radius 15mm @1625 10 turns - ≤ 1,0 dB ≤ 1,0 dB -
Mandreal Radius 10mm @1550 1 turn - ≤ 0,75 dB ≤ 0,1 dB -
Mandreal Radius 10mm @1625 1 turn - ≤ 1,5 dB ≤ 0,2 dB -
Mandreal Radius 7,5mm @1550 1 turn - - ≤ 0,5 dB -
Mandreal Radius 7,5mm @1625 1 turn - - ≤ 1,0 dB -
Proof test ≥ 100 kpsi ≥ 100 kpsi ≥ 100 kpsi ≥ 100 kpsi

Tabell

Antall fiber Vekt [kg/km] Artikkel nr.
G4 50/125 SHF1 - OM4 - orange 60 1028778
G6 50/125 SHF1 - OM4 - orange 60 1028779
G8 50/125 SHF1 - OM4 - orange 60 1028780
G12 50/125 SHF1 - OM4 - orange 60 1028781
G24 50/125 SHF1 - OM4 - orange 70 1028782
G4 9/125 SHF1 - OS2 - red 60 1028783
G4 9/125 SHF1 - OS2 - orange 60 1091123
G6 9/125 SHF1 - OS2 - orange 60 1028784
G8 9/125 SHF1 - OS2 - red 60 1028785
G8 9/125 SHF1 - OS2 - orange 60 1091127
G12 9/125 SHF1 - OS2 - red 60 1028786
G24 9/125 SHF1 - OS2 - orange 70 1028787
G4 50/125 SHF1 - OM2 - orange 60 1028788
G6 50/125 SHF1 - OM2 - orange 60 1028789
G8 50/125 SHF1 - OM2 - orange 60 1028790
G12 50/125 SHF1 - OM2 - orange 60 1028791
G24 50/125 SHF1 - OM2 - orange 70 1028792
G4 62,5/125 SHF1 - OM1 - red 60 1028793
G6 62,5/125 SHF1 - OM1 - orange 60 1028794
G8 62,5/125 SHF1 - OM1 - orange 60 1028795
G12 62,5/125 SHF1 - OM1 - orange 60 1028796
G24 62,5/125 SHF1 - OM1 - orange 70 1028797
G4 50/125 SHF1 - OM3 - red 60 1091149
G6 50/125 SHF1 - OM3 - orange 60 1091148
G8 50/125 SHF1 - OM3 - orange 60 1091151
G12 50/125 SHF1 - OM3 - red 60 1028776
G12 50/125 SHF1 - OM3 - orange 60 1028771
G24 50/125 SHF1 - OM3 - red 70 1028777
G24 50/125 SHF1 - OM3 - orange 70 1028772